Мала приватизація стартувала! Купуй державне на UBIZ.ua

07-07-2018

Маркетплейс аукціонів UBIZ.ua одним з перших електронних майданчиків України отримав акредитацію ProZorro.Продажі на проведення аукціонів малої приватизації. Усього за підсумками тестів підключати продавців і покупців до аукціонів малої приватизації зможуть поки що 10 майданчиків. Тестування інших гравців ринку електронних торгів триває.

«Старт малої приватизації – це нові можливості та виклики для ринку електронних аукціонів, а успішність процесу малої приватизації багато в чому залежить саме від якісної підготовки електронних майданчиків ще до старту проекту, — сказав Дмитро Бойко, керівник маркетплейсу аукціонів UBIZ.ua. — Ми серед перших в Україні запровадили систему електронних аукціонів і сьогодні UBIZ.ua є учасником проектів Prozorro.Продажі, Rialto, а відповідно й організатором усіх типів електронних торгів в країні, у тому числі і аукціонів Фонду держмайна. Тільки за останні 2 роки ми реалізували майно (ФДМУ, ФГВФО, комунального і майна банкрутів) на суму близько 1 млрд грн. Ми продовжуємо бути вірними власним традиціям і тепер одні з перших отримали акредитацію на проведення малої приватизації. Тож тепер наше головне завдання, як одних з лідерів ринку, полягає у впровадженні найбільш ефективного та зручного механізму реалізації держмайна як для органів місцевого самоврядування, так і для покупців».

Дмитро Бойко окремо підкреслив, що UBIZ.ua надаватиме комплексну підтримку усім учасникам малої приватизації. Фахівці маркетплейсу аукціонів готові забезпечити повний супровід організації проведення електронних торгів з продажу об’єктів малої приватизації. Зокрема, будь-яка комунальна структура отримає необхідну кількість фахівців, які безпосередньо на місці нададуть допомогу в роботі з організації електронних аукціонів.

Як зазначили представники ProZorro.Продажі, оператори майданчиків провели величезну технічну роботу в дуже стислі строки.

Нагадаємо, 18 січня 2018 року Верховна Рада України ухвалила закон № 7066 «Про приватизацію державного та комунального майна». Згідно з цим законом, приватизація поділяється на малу і велику з вартістю активів понад 250 млн грн. 5 червня 2018 року набрали чинності затверджені Кабінетом міністрів правила прозорого продажу невеликих державних підприємств і компаній зі значною часткою державного капіталу. Таким чином, була повністю сформована нормативна база, необхідна для старту в Україні програми малої приватизації. Усі об`єкти малої приватизації будуть реалізовані через систему ProZorro.Продажі.