Допорогові закупівлі

20-03-2019

Усі операції проводяться під авторизованим користувачем та активованою організацією. Як це зробити читайте тут.
Всі форми створення закупівель побудовані покроково, спочатку вас зустрічає форма даних тендеру, потім лоту, а потім предмету закупівлі

Загальна інформація

Допорогові закупівлі ​застосовуються згідно ЗУ «Про публічні закупівлі» ст.2 п.1:

● до замовників, за умови, що вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 200 тисяч гривень, а робіт – 1,5 мільйона гривень;
● до замовників, які здійснюють діяльність в окремих сферах господарювання, за умови, що вартість предмета закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 1 мільйон гривень, а робіт – 5 мільйонів гривень.

Створення та публікація

На сторінці державних закупівель натискаємо кнопку “+” та серед запропонованого Вам переліку обираємо “Допорогові закупівлі”

Заповнюємо всі необхідні поля: Узагальнена назва закупівлі, примітки, вказуємо ознаку донорства за необхідності, обираємо контактних осіб, обираємо вид забезпечення, визначаємо нецінові критерії, додаємо документи.

Також визначаємо дату та час кінця періоду уточнень і дати та час подання тендерних пропозицій:

 • Період уточнень становить мінімум 1 день (якщо очікувана вартість закупівлі від 3-х тисяч гривень)
 • Період уточнень становить мінімум 3 дні (якщо очікувана вартість закупівлі від 50-ти тисяч гривень)
 • Період подачі пропозицій становить мінімум 1 день (якщо очікувана вартість закупівлі від 3-х тисяч гривень)
 • Період подачі пропозицій становить мінімум 2 дні (якщо очікувана вартість закупівлі від 50-ти тисяч гривень)

У разі, якщо створюється безлотова процедура вказуємо “Сумові показники”

 • “Очікувана вартість” – вартість закупівлі в грошовому еквіваленті
 • “Валюта” – валюта закупівлі
 • “ПДВ” – включення ПДВ до розміру вартості
 • “Мін. крок пониження ціни/Відсоток (%)” – крок пониження ціни при подачі пропозиції учасниками, вказується у грошовому еквіваленті або відсотках (поля пов’язані та перераховуються автоматично)

У випадку мультилотової процедури сумові показники вказуються на формі заповнення інформації по кожному конкретному лоту.

Блок “Умови оплати договору (порядок здійснення розрахунків)”

Замовник повинен внести в систему інформацію по оплаті яка складається з наступної інформації:

 • “Подiя” – одна з пропонованих подій, які можуть ініціювати оплату
 • “Інша подія” – в текстовому полі замовник вказує інформацію про необхідну подію
 • “Опис” – детальний опис події, обов’язкове для заповнення при вибраній події «Інша подія»
 • “Тип оплати” – аванс” або пiсляоплата
 • “Період” – кількість днів, протягом яких триватиме оплата
 • “Тип днів” – робочі/ банківські/ календарні
 • “Розмір оплати” – замовник вносить інформацію про розмір оплати у %

Замовник може ініціювати введення інформації по авансу/післояплаті більше ніж один раз.

Сума вказаних відсотків в полі Розмір оплати для об’єкту tender має дорівнювати 100%. Для мультилотових процедур дану перевірку необхідно виконувати тільки на рівні кожного лоту.

Після заповнення всіх необхідних даних натискаємо кнопку “Далі” внизу форми. Система направить нас на заповнення лоту, для мультилотової процедури, або на форму предмету закупівлі для безлотової.

Форма заповнення даних лоту:

На цьому кроці ми заповнюємо загальну інформацію по лоту: Узагальнена назва лоту, примітки лоту, блок “Сумові показники”, визначаємо забезпечення тендерних пропозицій та умови оплати. Фінальним кроком завантажуємо документацію, яка відноситься до лоту та визначаємо нецінові показники. Натискаємо кнопку “Далі”, яка перенесе нас на форму заповнення данних по предмету закупівлі.

Форма заповнення даних предмета закупівлі:

Для заповнення доступні наступні поля: Конкретна назва предмету закупівлі, кількість, одиниця вимірювання.

Також блок “Адреса поставки”

який включає наступні поля:

 • “Оберіть адресу” – дозволяє автозаповнити форму останніми даними, які ви використовували раніше.
 • “Відповідно до документації” – активований перемикач вказує на те, що адреса поставки буде вказана в документації закупівлі. У Випадку вказання данного параметру всі іншіполя, крім країни, непотрібно заповнювати.
 • “Країна” – перелік доступних країн
 • “Область” – перелік доступних областей
 • “Населений пункт” – назва населеного пункту
 • “Адреса” – вулиця, будинок, номер офісу, квартири
 • “Поштовий індекс”

Блок “Строк поставки/виконання робіт/надання послуг”

містить дату початку та кінця поставки товару, або виконання робіт, або надання послуг. Обов’язковим до заповнення є кінцева дата, вона повинна бути більше поточної.

Блок “Документи” (“Документи предмету закупівлі”)

дозволяє завантажити документи закупівлі/лоту/предмету закупівлі, вказуючи їм типи.

Блок “Класифікатори”.

Класифікатори – спеціальні унікальні коди товарів/робіт/послуг, призначені для стандартизації опису в договорах (контрактах) предмета державних закупівель, забезпечування більшої прозорості процедур закупівель товарів, робіт і послуг за бюджетні кошти, створювання ефективного конкурентного середовища у сфері державних закупівель, а також підтримування участі вітчизняних суб’єктів господарювання у торгах за межами України.

Для вибору класифікатора необхідно натиснути кнопку “Обрати класифікатор”,

вікриється модальне вікно з переліком класифікаторів певного типу. Перемикання між типами відбувається шляхом натискання перемикачів над пошуковою строкою (у певний момент перед вами будуть відображені лише доступні типи). Пошукова строка дозволяє знайти класифікатори за частиною коду або тексту (назви), для початку пошуку треба ввести мінімум 3 символи. Список представляє собою деревовидну структуру з рівнями, спускання по рівням вниз відбувається шляхом натискання стрілочки біля класифікатора. Коли бажаний класифікатор знайдено, відзначте цого чекбоксом навпроти та натисніть кнопку “Обрати” внизу вікна.

При обранні 336 групи класифікаторів – МОЗ (Міністерство охорони здоров’я), з’являються нові додаткові класифікатори – МНН та АТХ

Увага! При обранні групи 3360 необхідно обов’язково вказати класифікатор МНН.

Блок “Нецінові показники”

Нецінові (якісні) показники вказуються, якщо ціна пропозиції не єдиний фактор, що впливає на остаточний вибір постачальника.

У разі необхідності заповніть інформацію щодо нецінових показників закупівлі:

 • вкажіть назву нецінового показника (наприклад: «Термін поставки»).
 • вкажіть підказку показника, щоб учасникам було простіше розібратися в умовах вашої закупівлі.
 • Заповніть можливі значення нецінових показників у відсотковому значенні до предмета закупівлі. Загальна вага всіх нецінових критеріїв однієї пропозиції не може перевищувати 30%.

Наприклад:
вага 10% вартості закупівлі – поставка за 20 днів;
вага 5% вартості закупівлі – поставка за 30 днів.
У наведеному прикладі учасники знають, що аби отримати максимальний бал за критерієм «Термін поставки», потрібно запропонувати термін поставки 20 днів, і визначають можливості своєї пропозиції виходячи з цього.

 • якщо постачальник не зможе запропонувати жодного із запропонованих варіантів, то вага його пропозиції буде у частині нецінових показників буде дорівнювати 0.
 • також можна додати кілька нецінових показників.
 • якщо Ваша закупівля містить кілька лотів, то Ви можете додати нецінові показники до кожного з лотів.

Керування створенням/чернеткою

Після заповнення форм тендеру/лоту(якщо мультилот)/предмету закупівлі, ви потрапите на сторінку керування чернеткою

З данної сторінки можна контролювати весь процесс створення, а саме: додавати або видаляти лоти/предмети закупівлі. По завершенню натисніть кнопку “Вийти з режиму редагування”. Натискання перенесе вас на сторінку попереднього перегляду

Для завершення натисніть кнопку “Опублікувати”.

Редагування опублікованої процедури

Після публікації процедури вам буде доступне редагування в статусі “Період уточнень”, для цього натисніть кнопку “Редагувати”, в нижньому правому кутку сторінки закупівлі

процедура редагування аналогічна процедурі створення.

Скасування закупівлі

Скасування закупівлі доступне на будь-якому етапі процедури. Для цього натисніть кнопку “Скасувати”, в нижньому правому кутку сторінки закупівлі

Оберіть об’єкт скасування: закупівля загалом, або окремі лоти (для мультилоьтових процедур), внесіть причину скасування в текстове поле, додайте файли і натисніть кнопку “Далі”. Після чтого буде створено об’єкт скасування, про що свідчитиме нова однойменна вкладка на сторінці закупівлі

надалі у вас є можливість редагувати або активувати скасування.

Період уточнень

Для допорогових закупівель період уточнень виділено окремим єтапом, в інших типах закупівель період уточнень суміщений з періодом прийому пропозицій. На періоді уточнень, для допорогових закупівель, доступні запитання та вимоги.

Детальніше про запитання та вимоги читайте за посиланням.

Аукціон

По завершенню прийому пропозицій наступає “Аукціон”. Вам буде доступне посилання для перегляду перебігу аукціону у нижньому правому кутку сторінки перегляду процедури.

Визначення переможця

По завершенні аукціону наступає єтап “Визначення переможця”, на сторінці перегляду з’являється нова вкладка “Протокол розкриття”, з інформацією по пропозиціям учасників, які приймали участь в аукціоні

Для визначення переможця необхідно натиснути кнопку “Кваліфікувати” на сторінці закупівлі. Перед вами відкриється сторінка з картками пропозицій учасників (для мультилотової закупівлі пропозиції розділені по вкладкам лотів). Першою на розгляд стає найвигідніша пропозиція.

Ми маємо можливість визначити учасника переможцем, відхилити учасника або продовжити строк розгляду (тільки для надпорогових процедур). Для визначення учасника переможцем натискаємо однойменний перемикач, перед нами з’являється форма завантаження протоколу розгляду цього учасника. Завантажуємо документ, вводимо поля “назва рішення” та “опис рішення”, ознайомлюємося та погоджуємося з чекбоксами, натискаємо кнопку “Завантажити протокол розгляду”, після чого з’явиться можливість активувати протокол, або накласти КЕП/ЕЦП та потім активувати. Для надпорогових закупівель накладаня КЕП/ЕЦП є обов’язковим кроком.

При відхиленні першого учасника на розгляд стає наступний, і так до моменту обрання переможця. Якщо в ході визначення кількість учасників стане менше допустимої (для деяких типів процедур), процедура перейде до статусу “Не відбулась”. В випадку допорогових закупівель мінамальна кількість учасників не обмежена, і розгляд буде тривати до останнього учасника. Змінити рішення по учаснику можна в будь-який час на протязі періоду визначення переможця та оскарження рішення, кнопка доступна на картці учасника, сторінки кваліфікації.

Після визначення переможця процедура переходить до статусу “Пропозиції розглянуто”, формується договір та наступає “Період оскаржень” по рішенням (5 днів).

Укладання договору

По завершенні періоду оскаржень, на вкладці “Контракти”, для кожної картки договору буде доступна кнопка “Дії з договором”

натискання цієї кнопки перенесе нас на сторінку підписання договору

В формі необхідно вказати ціну договору та ціну договору без ПДВ, номер договору та дату підписання (не може може бути більше поточної). Нижче: строк дії договору – дата початку та кінця, і список документів. Після заповнення форми з’явиться можливіть:

 1. Активувати договір – переведення договору в статус “Підписаний”
 2. Оновити договір – внесши зміни до договору необхідно спочатку оновити його, а потім активувати
 3. Підписати КЕП/ЕЦП – для допорогових процедур не обов’язково (якщо бажаєте підписати, необхідно спочатку накласти підпис, а потім активувати), для надпорогів – обов’язково

В результаті всіх маніпуляцій отримаємо підписаний договір. Через декілька хвилин система отримає повну інформацію по договору, переглянути яку можна, перейшовши на вкладку “Контракти” сторінки закупівлі, та натиснувши кнопку “Переглянути повну інформаію по контакту “, на картці контракту.

Подальші дії відбуваються в інтерфейсі контрактингу, більш детально читайте тут.